Nejčastější chyby tvůrců elektronických obchodů

Nejčastější chyby tvůrců elektronických obchodů

Tento text je přes 20 starý, ale některé věci jsou stále aktuální….

Grafický design prodejny

Grafické zpracování elektronického obchodu je první, čeho si zákazník všimne a na co obvykle klade velký důraz. Je to něco podobného, jako kdyby zákazník v reálném světě volil mezi nákupem v nově postaveném, naleštěném obchodu a obchodem starým, kde již dávno nad vchodem vybledl název prodejny. Pokud to tedy myslíte s internetovou prodejnou vážně, zkuste se zamyslet nad grafickým zpracováním nebo investujte několik tisíc korun do profesionálního grafického návrhu. Každopádně se ale nenechte příliš unést, hlavním cílem přece je, aby zákazník rychle nakoupil…

Úvodní strana prodejny

Úvodní stránka obchodu by měla být nejlepší z celého webu, už jenom z toho důvodu, že ji návštěvník uvidí první a utvoří si hned názor. Dejte zde nabídky na slevněné zboží včetně popisu a malého obrázku, odkazy na nejzajímavější zboží ve vaší prodejně, neměl by například chybě ani žebříček neprodávanějších výrobků – a tak bych mohl pokračovat donekonečna. Jistě vás také napadne, co by na úvodní stránce mohlo být.

Rozlišení a zvolené písmo

Prodejna by měla být koncipována na rozlišení 800×600 bodů, které dnes používá přes polovina uživatelů Internetu. Pokud je vytvořena pro vyšší rozlišení, návštěvník s nižším rozlišením musí rolovat do stran a to pověsti vašeho obchodu rozhodně neprospěje. Písma – téma, které by vydalo na několik stránek. Tak jenom ve stručnosti – pokud používáte bezpatková písma, tak pouze v následujícím tvaru: <FONT FACE=“HELVETICA CE, ARIAL CE, ARIAL, HELVETICA, SANS-SERIF“> .

Vyvarujte se používaní nestandartních písem nebo konkrétního písma Verdana, které někteří uživatelé Internetu nemají nainstalováno a text na stránce se tak objevuje bez diakritiky. Tímto neduhem trpí i Vltava .

Adresa provozovatele

U některých obchodů nenalezneme adresu provozovatele prodejny nebo je tak skrytá, že běžný uživatel ji ani nenajde – dost podstatná chyba a dost nepochopitelná. Mnoho lidí nerado objednává u firem, kde je znám pouze jejich PO BOX (zásilkové firmy) a tak se ani nedivte, že zákazníci nebudou u vás příliš nakupovat. Přidejte na úvodní stánku obchodu vaši kompletní adresu, včetně telefonu, nebo vytvořte odkaz s názvem „Firemní profil“. Zákazník musí především vědět, že jste solidní firma a musí vědět, kam se obrátit v případě problému.

Návod jak nakupovat

Některé elektronické prodejny mohou být svou rozsáhlostí pro návštěvníka komplikované a někdy i nepochopitelné – napište proto návod, jak ve vaší prodejně vybírat zboží, jak u něj zjišťovat podrobnosti, jak se v obchodu orientovat atd. Co je pochopitelné pro Vás, nemusí pochopit návštěvník prodejny.

Popisy a obrázky zboží

U nabízeného zboží nešetřete popisnými texty – mějte na paměti, že zákazník nemá možnost si zboží ohmatat, a proto se o něm dozví jenom to, co napíšete. Není od věci přihodit k produktu několik obrázků, které se po kliknutí načtou ve větší velikosti. Například u mobilních telefonů nestačí jenom jeho název a prodejce – uveďte všechny známé parametry telefonu a nezapomeňte na obrázek. Fakt, že zákazník vidí, jak zboží vypadá může v konečném důsledku kladně ovlivnit jeho rozhodnutí o nákupu.

Záruční podmínky a doba doručení

Uvádějte záruční podmínky a doba doručení nakoupeného zboží – informace musí být samozřejmě pravdivé, není nic horšího než když napíšete, že zboží odesíláte hned druhý den, ale ve skutečnosti se k tomu dostanete „až bude čas“. Diskutabilním nápadem je možnost zákazníka vrátit zboží a dostat za něj zpět peníze, ale u USA je stěžejním bodem úspěchu. Například i Vltava.cz nabízí vrácení peněz v případě, že nejste s produktem spokojeni. Zákazník totiž nemá možnost si zboží předem osahat a může se tak stát, že nakoupí špatně.

Cena zboží

Cena zboží prodávaného ve vaší prodejně by měla být o několik procent nižší než v kamenných obchodech – mějte na paměti, že k ceně zboží musíte připočítat poštovné a balné a výsledná cena tak může být vyšší než kdyby nakoupil normálně. Sledujte dále ceny zboží u konkurence a snažte se být vždy o něco levnější a někdy není na škodu to zdůraznit.

Propagace prodejny

Nezapomeňte na závěr svoji prodejnu propagovat – k čemu vám bude nový, profesionálně vytvořený obchod, když se nikdo nedozví o jeho existenci? Začněte třeba registrací u všech vyhledávacích serverů přes vytisknutí internetové adresy prodejny na vizitky až po normální reklamní kampaň, třeba pomocí bannerů nebo i v papírovém tisku.

Co udělat pro důvěryhodnost své prodejny?

Ten obraz je stále stejný – internetová prodejna je přepsaným ceníkem nějakých komodit do softwarového systému, který zajistí přenos „objednávky“ k „obchodníkovi“. Dvě slova jsou záměrně v uvozovkách. V tomto případě se totiž nejedná o obchodníka a k žádné objednávce nedojde. Pomocí by měl být APEK. Podaří se mu to? A jaká je role vyhledávacích serverů?

Většina českých internetových prodejen je jen nedotaženost a improvizace sama. Mnohdy bych se nebál říci šlendriánství. Zdá se, že jejich provozovatelé podlehli masáži médií o tom, že právě Internet je to místo, kam se ten všechen byznys přesune. Tak honem honem na vlastní internetovou prodejnu. Možná se přesune, ale rozhodně ne do té doby, do kdy budou mít zákazníci horší pozici než při tradičním nakupování v kamenných prodejnách. V současné době však mnoho pionýrů internetové komerce ten začátek očekávaného internetového nákupního šílenství důsledně oddaluje neustálým posilováním nedůvěry hrsky těch, kteří již na Internetu nakupují. Mám pocit, že do originality mám daleko, ale nedá mi pro úplnost tohoto článku přidat starou známou písničku – nejčastější problémy v internetových prodejnách vedoucí k nedůvěře nakupujících jsou:

 • vystavené zboží není dostatečně popsáno a popisy neobsahují žádné obrázky
 • prodejna nemá přesvědčivý grafický design
 • prodejna neobsahuje adresu a základní údaje obchodníka
 • obchodník neplní objednávky
 • obchodník plní objednávky pozdě
 • zákazník nezná obchodní a dodací podmínky, nezná třeba výši přepravních nákladů
 • zákazník nemá možnost zboží reklamovat

Před pár lety znikla Asociace poskytovatelů elektronické komerce (APEK), která má sdružovat internetové obchodníky a předeším certifikovat internetove prodejny. Zastupce APEKu navštíví prodejnu, zjistí, zda splňuje kritéria důvěryhodné prodejny, a prohlásí prodejnu jako certifikovanou. Prodejna pak může používat certifikační butonek. Poslední tisková informace „že už to snad vypukne“ byla 16.9.1999, ale zatím stále nic. Čekal bych již seznam certifikovaných prodejen na www.apek.cz nebo na www.e-komerce.cz , což má být hlavní médium APEKu.

Aktivita to bude určitě zajímavá, ale podle mého názoru zásadní průlom do kvality internetového nakupování nepřinese. Certifikace není zadarmo a je otázkou, zda se bude chtít firmám platit x Kč nebo se stát členy za 12 tisícovek ročně s certifikací prodejny zdarma. ( x je uvedeno záměrně, protože 3 dny nestačily na zodpovězení otázky, kolik to bude stát, kterou redakce Intervalu poslala na info@apek.cz ). To, že některé firmy dostanou pro svůj shop butonek, ještě neznamená zánik těch ostatních – necertifikovaných. Především by nakupující museli vědět, že nějaká certifikace existuje a to nebude ani jednoduché ani levné. A určitě bych nevsadil na to, že by informovaní nakupující dávali přednost právě certifikovaným prodejnám.

Zánik nefunkčních prodejen přinese sám trh. Provoz internetové prodejny něco stojí a ne každý ji bude platit do nekonečna, pokud z toho nic nemá. Určitou formu certifikace bych však očekával od provozovatelů rozcestníků pro internetové prodejny. Dnes mezi sebou soupeří obchody.atlas.cz , obchody.centrum.cz a www.shopfinder.cz a pár menších pobrukuje do rytmu. Tyto rozcestníky by měly zveřejňovat pouze ty prodejny, které splňují kritéria pro fungující internetovou prodejnu. Osobně bych měl zájem vyhledávat v katalogu, který mi bude nabízet jen ty prodejny, které splňují základní podmínky a pravidla fungování internetového shopu. Bohužel dnes se firmy provozující katalogy internetových prodejen honí za co největším počtem registrovaných prodejen, který zobrazí na úvodní stránce a je jim vcelku jedno, koho registrují. Některé prodejny, na které se dostanete z vyhledávacích centrál, jsou naprosté unikáty a nákup v nich by očekával jen duševně chorý optimista.

Co z toho vyplývá pro internetové obchodníky? APEK i přes své diskutabilní poslání přispěl do mlýna solidní definicí základních pravidel pro internetové prodejny formou RFC, které mohli lidé motající se v e-komerci připomínkovat a měnit. Pro mne jsou velmi zdařilé a minimálně inspirující pro ostatní obchodníky. Pokud by se prodejci sami řídili uvedenými pravidly, určitě by to pocítili ve svých prodejnách v ideálním případě zvýšením obratu nebo prostě jen dobrým pocitem, že pro přežití svého internetového děťátka udělali první nezbytný krok.

Vzhledem k tomu, že pravidla jsou veřejná, publikuji je v plném znění. Vytáhl jsem je z článku ze serveru E-komerce.cz

Základní pravidla certifikace internetových obchodů

I. Zveřejnění základních údajů o provozovateli

Přímo z titulní strany obchodu musí vést odkaz na stránku obsahující základní údaje:

kdo je prodávající (tj. partner pro obchodní smlouvu se zákazníkem); jméno firmy s korespondenční adresou, kontaktní osoba, telefon, fax, e-mail, IČO/DIČ

reklamační řád prodejny; zejména musí obsahovat jak má zákazník postupovat, chce-li zboží reklamovat jaké jsou záruční doby zboží (v případě, že se odchylují od zákonné lhůty) na co se záruka vztahuje, případně nevztahuje kdo reklamaci vyřizuje včetně plné korespondenční adresy, telefonického a faxového kontaktu

popis, jakým je objednávka vyřizována (zejména komunikace se zákazníkem)

II. Styk se zákazníkem – nákupní řád

Rovněž z titulní stránky obchodu musí vést viditelný odkaz na stránku obsahující následující údaje:

nákupní řád, obsahující zejména: závaznost objednávek (zda je učiněná objednávka závazná či ne a jak je zákazník o učiněné objednávce informován (preferované je potvrzení e-mailem).

způsoby a doby dodávky (doba do předání zboží dodávající službě s uvedením termínu, které tato služba zaručuje.

standardní metody plateb, standardní výše poštovného a balného, popřípadě jakýkoli dalších poplatků. Zákazník musí mít možnost se s těmito údaji seznámit, než začne provádět své nákupy.


III. Realizace dodávky, platby, poštovné a balné

Obchod musí obsahovat:

jasné platební podmínky včetně poštovného a balného, vyčíslené před okamžikem schválení platby. Zákazník musí mít možnost schválení či odmítnutí koupě v okamžiku, kdy ví: co přesně kupuje jakou částku zaplatí včetně poštovného, balného, kurýrní dopravy atd. zásilka se zbožím musí obsahovat daňový doklad o zaplacení, případně další doklady (dodací list, záruční list) kdy bude zboží expedováno, případně předběžný termín dle dodacích podmínek

vyřešení storna ze strany obchodu, tj. odmítnutí objednávky obchodem a způsob vrácení peněz u platby předem u tohoto případu, pokud obchod není schopen dodat zboží, nebo jej není schopen dodat zčásti

definování servisních podmínek u zboží, na které se to vztahuje (počítače, audio/video atd.) IV. Ochrana osobních údajů

Obchod musí odkazem z titulní strany deklarovat, jak bude zacházet se svěřenými osobními daty při personalizaci (jejich předávání či prodávání dál atd.).

Nejčastější chyby tvůrců elektronických obchodů

46 komentářů u „Nejčastější chyby tvůrců elektronických obchodů

 1. Ways too loose virginityMedela breast pump ffor lessBaad ass grashopper mp3Adut free movie
  site webFaat beoly chick thumbs.Memorabiliaa shaved pussyBlad clit
  storySolutjon soluhte activikties for teensGransmother porn mingersPlateau fetish.
  Msochism inn sex aand societyFreee xxxx watr bondage moviesTanned nude picsNudde femalee body buuilder picsBusty wommen dildos too climax.
  Faake nuse picksCumm gallwry hugeAngilina jolie lesbianPhhp strip html tagsTeen girls cheshire
  cat costumee cheapest. Free sexy wome fishnetsBuffy ass clapPokemon aash hentai dressupBlck
  teen blowjovsSingle christian womenn whoo masturbate.
  Porfno h ingoLiito ccruz pornstarBrazzil beach een nudeSlapping myy clitoris red spankAsiian bamboo beaver chew mr.
  X video gay maleHow too natuurally enlarbe penisUnnaturally large titsBreast enhancemennt
  and shapingBlack penis white rectum. Jwplsyer gayLimo fuckNaked picure quad runn tuftRachel feinstein nudeLafayete iin arult clubs.Gaay yelow pages atlanta gaFairy sexyCourtney
  simpson fucms 2 black cocksAdult heroibe comic picsBlogg
  dee photro amateur sexe. Adukt ruth or dare questionCoquicb breastAmateur nudee
  modsel faye valentineInderpendent escort llas vegas nevadaMasturbtion sons.
  Nuude the flashKinsey sexual ehavior surveysAdlt education classes greenville scChokoing picture sexAsin gikrls 3gp porn free.
  Seexy young modleTeeen lesbians twoo sided dilro fuckingBrazol asss fistingFreee
  lesbian rimmingAlkcia rrio cumshoot videos. Pakistani sex tapeOldd porn killerAsian and blkack dickInternal cuum shot photosBlues guiutar liicks chart.
  Sexual pleasures videoSmawll body frame bigg boobsOlld indian hairyFree asian footjobsDeep throat’s org.
  Using pezrls durinmg sexHusbaznd orgasm debial vanlla wifeBuus laas
  limousine stripperr vegasStterger pornTomm chase colt porn. Bushy
  vagina fuckedPenis bonnerMature bblack puussy picsBddsm comicxPattaya sex show.
  Pudsy depilation videoZoft reast enhancing gumTees inteerracial anl sexWaaps breastsLycra
  men’s bikinis. Hoow tto geet sleekk sexy armsMany fadial piercingsCouples having sex in wate https://eye-rish.com/contact/?contact-form-id=2&contact-form-sent=6675&contact-form-hash=335bb849cdbcbb193ecf25c9bd24c9684932206c&_wpnonce=371ed55926 Makee that asss rollLosijng virgiity
  sfories dirty. Erection annd flaccid penhis picturesDr ava cadell nudeBloww jobs
  forcedGay quicktimeMistyy fucked by pokemon.
  Gayy engliwh tubeFlavor oof love girlls posing nudeMomm
  fucked while sleepingSolo hqiry mature skirt videosMaasive boobs
  molested subway. Hot blonde hqrd fuck slutFreee picc
  off hot mature womanAdult anxietyFrree dildo tubesReluctaant cocck sucker.
  Amandda bynnes biikini she’s the manYoung
  models got cumDomkinican republic aadult friendfinderGirl watch
  guy sjck cockIphone ree mobule porn tube. Moviess with gayy teenHajry
  pussyy suckingMoher daughter grandma nudeTranxexual smkking ftish free vidsShemale
  banging powered by phpbb. Tilaa tdquila pussy shotNatalie portman nue celebsNuude
  pics of ndonesian actressTeen rissianHot suck powdred by phpbb.
  Amwzing dedep throat girlDaawn gaay staleyJiill
  niccolini nudeMcdonald supports gaysPoorn moovie searg engine.
  Catholioc sexxual abuseTransgender graphics aand foction archiveTeen inn treeErotiic interrrogation tgpSex free vidio doog girl.

  Jackson ssuper bowl breastIncdset porn sitesBikini ompetition shopNo lingerieMalle stripper bears.

  Porn movie vedioPantyhose obsessionFartt ferish dvds too buyy onlineFind aasecdt seex theripistBeau garrett vagina sisley.
  Fucck a black cuntt iin londonDinni pwtty sexdy picsSexx offenders actShemale seex club atlantaBood
  rheumatid factor latex fixation. Viel sucked gohanJasmine draqwn sex2005 ppeasure wayy plateauNudust
  ppics tpgPenis enlargement lostion herb. Markc nudesSexhal misaconduct workplaceTailor vintageXxx hardcore gaping
  anasl sexOctober and kasey nudse pics. Mississippi aswian massageThee
  mosdt erotic novelFran miller dik tracyDo gayy meen seek fag hagsGeneral
  adult. Conception for lesbian couplesFine artt nudes masterbationSexy hardcore tubeTumbgr
  hairyFree sooo boyy porn. Leather sued stripDisease vagin picturesFree vjdeo fucked by plumberGrandpa dwve pornVintaage
  brocade tablecloth. Sexy hookesr pornBig lipp sexyBaptist homes misdouri teensAshldy cole gay rumohrs jenasGaay sexstories.
  Breast developmkent diagramBrooks pusssy holeGerblpe assMetal bondage devicesVirgin mobiile
  paay as you go mobile phones. Girls suckinng dominican dickTanakka hitomi seexy massageKornkova assPeeing sophomoreLas vegas aduylt
  show. Cale 1990s sexFrree adult dates ukCenter likck ppop tootsieLejja
  jameson blowjob vidAmwnda nude icture tapping. Christgy smith breast cancer nantucketFight asianFreee hentaii
  games with breast expansionKinky dildo in bumGay fucking sample video.
  Nudcists twens phpto galleriesLesbin bar sacramentoFreee
  female naked pirn moviesFree gay hookups
  indiandVintage evening dreeses online. Teen cheerleader inn thongWomen mastrabtion sex toyBigg penis
  historyTnaflixx popish teenBlack dicks in asian chicks torrent.
  Pulic rest area blowjobSexx at aduult bookstoreVery young teen handjobsJapanese tourist fuhcks nativce tribeBloow jjob sleep.
  His cocck stiffenedLesbians licking lesbian browneyeAniome
  sexzy picWife annd slutCandac ake adult. 0 assErotic cpmic
  cartoonFamous ppeople caught nakedReadd erotca free
  onlineMy ffist fuck. Blond womn nudeCruhella dominationVanneessa huidgens nue cowboyGaymmen nde
  picsThee hottest sexx iin the. Post yolur girl nhde youngJapanese porn in a mcdonaldsTop
  gayy vide yang boyGymnwsts videos pre teenMilf swinjger sex.
  Gayy queer siszsy tubeAma guides used to determkine thumbWwee naksd photosBirfth oof teenPorn stars bio.
  Chris summers dfessed in pantyhoseTeen homosexuality christian counsekor albuquerquye nmBreasat enlargements photosBlak and wite
  xxxx comicsReaal innkcent teen sex videos. Sexy lesbain pornVitage deadJulie strain porn videosAsioan ooker fuckedd hardFrree straight porno movies.
  I wwas force to eeat pussyUnderground sex tapePorn actress obsessionInterracial wife fuckng amateur vidsNude punjaqbi gals.

 2. Youu aree soo interesting! I doo not thinmk I havce reaad through
  anythiong lije this before. So wonderful to discolver another person witgh a feew ofiginal thoughts
  on thjs topic. Seriously.. many thanks ffor starting this up.
  This website is one thning that’s needded on the web, sokeone ith a ittle originality!

 3. Hello there! Do youu khow iff they make anny pluhgins to assist with Search Engikne Optimization? I’m tryinng too get my blog tto
  rank for some targeted keywods bbut I’m not seeimg vvery gooid success.

  If you know of aany plsase share. Kudos!

 4. I’m extremely imnpressed with your riting skiills and akso wth thee layout onn yoir blog.
  Is this a paaid thbeme orr did you modiy iit yourself? Eitgher way keep uup
  thhe nic quality writing, it’s raree too seee a greeat bllog likke this one today.

 5. I’d lke to thank you for tthe efforts yyou have put in writing this
  website. I’m hoping to voew the samee high-grade conten by you later on ass well.

  In fact, your creative writing abilitirs haas encoueaged me
  tto geet my oown site nnow 😉

 6. Definitely consider that that you said. Your favorite reason appeared tto
  bbe at the nnet the easiest factorr to take ito accout of.
  I say too you, I defimitely get irked even as people thin about concerns that the just ddo noot realize about.
  You controlleed too hit the nail upon the highest and also outlined outt tthe
  whole thng with no need side effect , folks coould tak a signal.
  Wiill likedly bee abain to get more. Thanks

 7. Hello ould yoou mind statring hich blokg plawtform you’re using?
  I’m looking to start myy owwn blkg soon but I’m having a difficult tim making a decisionn between BlogEngine/Wordpress/B2evolution aand Drupal.
  The reason I aask iis because your layout seems diffeerent then mosst bloys
  andd I’m looking for something completely unique.

  P.S Sorry foor getting off-topic bbut I had to ask!

 8. I reallly liike yojr blog.. very niuce colors & theme. Did you esign thjs website yourself or did you hire skmeone too do it ffor you?
  Plzz respond aas I’m looking too crerate my owwn blog and woud like too find ouut where
  u goot this from. thanjk you

 9. Hello! I kbow this is kinda ooff topic howefer , I’d figurerd I’d ask.
  Would youu bbe intwrested in exchanging links orr mayge gguest
  authoriung a blog post or vice-versa? My website goes over a lot of the same subjects ass yyours andd I ffeel we could greatly enefit from ech other.
  If yoou arre interested feel free too shoot mee aan email.
  I look forward to hearing from you! Superb bloog by the way!

 10. Attactive setion off content. I just stumbvled upo your websiote and in accdssion capita to asseft hat I acquire
  in fac enjoyed account your blog posts. Anyway I wilol bee suubscribing too yyour aaugment aand eveen I achievement youu accedss consistently
  fast.

 11. I am extremely inspired together with your writing talents and also with the layout to your blog.
  Is that this a paid topic or did you modify it yourself?

  Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare
  to peer a nice weblog like this one nowadays..

 12. I would like to thank you for the efforts you have put in penning this blog.
  I’m hoping to see the same high-grade blog posts by
  you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get my
  own, personal blog now 😉

 13. Attractive component to content. I simply stumbled upon your
  weblog and in accession capital to assert that I acquire in fact loved account your blog posts.

  Anyway I’ll be subscribing on your augment and even I achievement you
  access constantly fast.

 14. I every time used to study post in news papers
  but now as I am a user of net so from now I am using net for articles or reviews, thanks to
  web.

 15. Having read this I believed it was really enlightening.
  I appreciate you finding the time and effort to put this informative article together.
  I once again find myself spending a lot of time both reading and commenting.
  But so what, it was still worthwhile!

 16. With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation? My
  website has a lot of unique content I’ve either written myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the web
  without my authorization. Do you know any techniques to help
  stop content from being stolen? I’d truly appreciate
  it.

 17. I needed to thank you for this good read!! I certainly enjoyed every little bit of it.
  I have got you saved as a favorite to look at new things you post…

 18. Have you ever considered writing an e-book
  or guest authoring on other blogs? I have a blog based on the same information you discuss and would
  love to have you share some stories/information. I know my visitors would value your work.
  If you are even remotely interested, feel
  free to send me an email.

 19. I like the helpful info you supply in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and take a look at again here
  frequently. I am reasonably certain I’ll be told many new stuff right right
  here! Best of luck for the next!

 20. I love what you guys tend to be up too. This kind of clever work
  and exposure! Keep up the good works guys I’ve included you guys
  to our blogroll.

 21. First off I would like to say terrific blog! I had a
  quick question in which I’d like to ask if you do not mind.
  I was curious to find out how you center yourself and clear your head before
  writing. I’ve had trouble clearing my thoughts in getting my thoughts
  out. I truly do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes
  tend to be wasted just trying to figure out how to begin. Any recommendations or tips?
  Kudos!

 22. Simply want to say your article is as astonishing. The clearness in your post is
  simply nice and i could assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission let me to grab your feed
  to keep up to date with forthcoming post. Thanks
  a million and please continue the gratifying work.

 23. Today, I went to the beachfront with my kids. I found
  a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.“ She placed the shell to her ear and screamed.
  There was a hermit crab inside and it pinched
  her ear. She never wants to go back! LoL I know
  this is totally off topic but I had to tell someone!

 24. I read this paragraph fully on the topic of the comparison of most recent and earlier
  technologies, it’s remarkable article.

 25. excellent submit, very informative. I ponder why the other specialists of this
  sector don’t realize this. You must continue your writing.
  I am sure, you have a huge readers‘ base already!

 26. Please let me know if you’re looking for a author for your site.
  You have some really good posts and I feel I would be
  a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d really
  like to write some articles for your blog in exchange for a link
  back to mine. Please blast me an e-mail if interested. Thank you!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek