Analýza kontrastu barev

Analýza kontrastu barev

Na program Colour Contrast Analyser mne kdysi dávno upozornil článek na webu Přístupnost a umožňuje vám zjistit vzájemný kontrast dvou barev a získat informaci, zda-li tento kontrast odpovídá pravidlům tvorby přístupného webu. Kontrast si můžete rovněž ověřit i pro různé druhy sníženého barvocitu čtenáře.

V okně programu si zvolte jako algoritmus „Světelnost“ a nyní ve výsledku vám musí vyhovovat jako „AA“. Pokud se tedy pro barevnou kombinaci objeví „Vyhovuje (AA)“, je kontrast v pořádku. Pokud se u výsledku objeví zároveň i „Vyhovuje (AAA)“, znamená to, že kontrast je mimořádně dobrý.

Je potřeba však upozornit na pár věcí kolem a kolem. Tak za prvé, program stahujte odtud. Je to v mém archivu a je ve verzi 2.0 a je kompletně v češtině. Je to archiv ZIP a nemusí se instalovat, stačí spustit soubor Colour_Contrast_Analyser.exe . Program má sice oficiální stránky, ale ty byly dlouhou dobu jaksi nedostupné. Nyní již opět fungují a jsou zcela předělané a objevila se dokonce o něco vyšší verze. Ta však na první pohled nenabízí nic nového a myslím, že není v češtině… Oficiální web zde 

A co online nástroje?

Také se dají najít. Měl jsem jeden oblíbený, ale nedávno jsem zjistil, že už nefunguje. Takže jedině googlit… což jsem také udělal a našel jsem tento nástroj: COLOR CONTRAST CHECKER

Analýza kontrastu barev

26 komentářů u „Analýza kontrastu barev

  1. Kudos to your team for creating such an enriching platform. The depth of information available is astounding, and I can’t wait to explore further. Thank you for being a trusted source of wisdom!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek